świąteczny przepis na gofry bąbelkowe

Świąteczny przepis na gofry bąbelkowe. Uwaga, pyszne!

Świąteczny przepis na gofry bąbelkowe to znakomita propozycja dla miejsc, w których serwuje się bąbelkowe pyszności. Tego nie może zabraknąć w Twoim menu.

Okres przedświąteczny to jak co roku zakupowe szaleństwo. Oznacza wzmożony ruch w galeriach handlowych oraz czas świątecznych jarmarków. Zakupowicze, którzy często całymi rodzinami szukaja chwili wytchnienia bardzo chętnie poszukują miejsc, które oferuje się świąteczne przysmaki. Herbata z cynamonem i pomarańczami, grzane wino i… świąteczne gofry bąbelkowe! Tak!

Z pewnoscią świąteczny deser bubble waffle w meni to strzał w dziesiątkę. Inspiracji zwiazanych z gwiazdkowymi smakami nie brakuje. Nasz przepis jest sprawdzony i naprawdę pyszny.

Świąteczny przepis na gofry bąbelkowe.

1. Ciasto

Jeśli zamierzasz samemu przygotować ciasto na gofry babelkowe oryginalny przepis znajdziesz tu. Zdecydowanie wygoniejsze i z pewnością tańsze jest skorzystanie z gotowej mieszanki, która w prosty i szybki sposób zamieni się w masę o idealnych proporcjach. Wystarczy wymieszać proszek w stosunku 1:1 z wodą i 1:8 z olejem roślinnym.
Ważnym akcentem jest dodanie 1 łyżeczka cynamonu lub przyprawy do pierników na każdy kilogram suchego proszku.
Do wygrzanej gofrownicy wlewamy ciasto i posypujemy szybciutko kandyzowaną skórką pomarańczy. Zamykamy i przekręcamy. Pieczemy ok. 3 minut.

2. Dodatki (po kolei)

1 gałka lodów pomarańczowych
1 gałka lodów śmietankowych
Bita śmietana
Gorzka czekolada (starta na tarce)
Polewa czekoladowa
1/2 mandarynki

E’voila! Życzymy smacznego!