Serwis gofrownic bąbelkowych – jak go uniknąć?

serwis gofrownic
Jak pracować na gofrownicach do bubble waffle, aby uniknąć nieoczekiwanych napraw.

Ciekawa treść? Podziel się...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH – CZYLI NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY

Pełnia sezonu, tłumy klientów, Twój biznes pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna. Jak uniknąć strat związanych z koniecznością odesłania sprzętu do serwisu?

BŁĄD 1. Nieprzeczytana instrukcja obsługi.

Instrukcję użytkowania powinien przeczytać każdy, kto obsługuje gofrownice bąbelkowe. Paradoksalnie najwięcej błędów popełniają najbardziej doświadczeni w pieczeniu tradycyjnych gofrów. Przeświadczenie, że każde gofry wypieka się tak samo, to błąd. „Bąble” wymagają użycia innego typu gofrownic niż gofry „w kratkę”, a i sam proces wypieku też się różni.

BŁĄD 2. Zbyt wysoka temperatura wypiekania gofrów.

Częste kolejki, które pojawiają się przed lokalami z bubble waffle to świetny prognostyk dla właścicieli. Problem pojawia się, kiedy ilość klientów przekracza wydajność sprzętu. Należy pamiętać, że czas wypieku gofra to ok. 3 min. Próbując przyspieszyć proces wypieku, tak naprawdę narażasz się na jego wydłużenie. Gofry pieczone w zbyt wysokiej temperaturze są surowe w środku i spalone na zewnątrz. Niestety, to nie jedyny problem. Temperatura dymienia używanego powszechnie oleju rzepakowego to 204 st. C. Powyżej tej temperatury olej pozostawia na patelniach osad, który powoduje przywieranie kolejnych gofrów.

BŁĄD 3. Konserwacja gofrownicy? Po co?

Urządzenia do bubble waffle pokryte są powłoką nieprzywierającą. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie musi być myte i konserwowane. Otóż musi i to codziennie! Jeśli nie wiesz, jak robić to poprawnie, popełniłeś błąd nr 1. Przeczytaj instrukcję.

BŁĄD 4. Niewłaściwe czyszczenie.

Gofrownice do „bąbli” nie są wodoodporne. Wycieranie urządzeń mokrą szmatką, gąbką lub, co gorsza, płukanie pod bieżącą wodą to proszenie się o kłopoty. Najczęściej po takim „szorowaniu” zalaniu ulega grzałka. Uruchomienie gofrownicy powoduję reakcję instalacji bezpiecznikowej i prądu nie mamy w całym lokalu. Kolejnym kiepskim pomysłem jest mycie patelni waflownic detergentami do czyszczenia grilli, etc. Powłoki nieprzywierające zejdą razem z brudem. Wymiana powłok, czyli serwis gofrownic murowany.

BŁĄD 5. Nadziewanie gofrów słodkościami.

Nutella, żelki, lentilki… Te słodkie dodatki po wrzuceniu do płynnego ciasta i wypieczeniu gofra na pewno dają efekt WOW! Niestety cukier z dodatków karmelizuje się na powierzchni form gofrownicy. Po pewnym czasie karmel zmienia się w karbonizat, który jest bardzo trudny do odczyszczenia. Wafle się przyklejają, a zdesperowani pracownicy popełniają błąd nr 4. Używając silnych detergentów rozpuszczają teflon – WOW i trzeba dzwonić do dystrybutora.

BŁĄD 6. Używanie akcesoriów, które rysują powłoki teflonowe.

Pod żadnym pozorem nie wolno używać metalowych szczypiec, pędzelków z metalową okuwką, stalowych nalewaków, itp. Porysowana powłoka szybciej zbiera osad, co w konsekwencji kończy się wymianą patelni.

BŁĄD 7. Wypalanie gofrownicy.

Bardzo częstą praktyką w przypadku gofrownic żeliwnych jest wypalanie złogów ciasta ustawiając na urządzeniu maksymalną temperaturę, zalaniu olejem lub smalcem i pozostawienie na dłuższy czas. Takie działanie w przypadku profesjonalnych gofrownic z powłoką nieprzywierającą jest niedopuszczalne. Teflon powyżej 260 st. C ulega degradacji, co w konsekwencji powoduje przyspieszone zużycie i konieczny będzie serwis gofrownic.

PPHU GOFREX | Usługi serwisowe gofrownic | +48 796 936 888

Chcesz otrzymywać DARMOWE przepisy, porady, informacje o promocjach?

Więcej ciekawych treści

Gofry Sie Przyklejaja
Baza wiedzy

Dlaczego Gofry Się Rozdwajają? – Poradnik

W tym artykule odpowiemy na pytania:
1. Dlaczego gofry się rozdwajają po otwarciu gofrownicy?
2. Co powoduje, że gofry się przypalają?
3. Jaki tłuszcz jest najlepszy?
4. Ile piec gofry?