0 0,00 
0 0,00 

Gofry bąbelkowe, skąd fenomen Bubble Waffle w Polsce 2022?

Gofry bąbelkowe, skąd fenomen Bubble Waffle w Polsce 2020? Gofrex Hero GOFREX.com
Gofry bąbelkowe przebojem sezonu branży lodziarskiej 2020. Podbijają gastronomiczne rynki na kolejnych kontynentach.

Spis treści

Gofry bąbelkowe, po angielsku nazywane bubble waffles to typowy przykład tzw. street foodu – żywności dostępnej na ulicy, przygotowywanej na bieżąco i serwowanej z niewielkich budek czy food trucków.

Gofry bąbelkowe, skąd fenomen Bubble Waffle w Polsce 2022? Adam Dostaje Bubbla GOFREX.com

Gofry bąbelkowe – skąd się wzięły?

Po raz pierwszy pojawiły się w Hongkongu i jak to obecnie bywa, dzięki mediom społecznościowym zyskały wielbicieli na całym świecie. Kiedy zawładnęły wyobraźnią młodych konsumentów trafiły też na inne kontynenty. Furorę robią w Rosji i Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku zadebiutowały także w Polsce. W minionym sezonie można było na nie trafić w Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie. Ten rok zapowiada jednak ich ekspansję. Efekt świeżości, nowości i zaskoczenia oryginalną formą zrobi swoje.

Jak się je robi?

Bubble waffle to zmodyfikowane gofry. Powstają ze specjalnego ciasta w gofrownicy, która umożliwia tworzenie się charakterystycznych bąbli. Co ciekawe, bąble te można nadziewać w trakcie wypieku, co stwarza szerokie możliwości wykorzystania tych wafli. Serwować je można na słodko, ale równie smaczne mogą być w wersji wytrawnej – jako sandwicze z bekonem, dodatkiem mięsa czy z jajkiem. Świetnie komponują się także z aromatycznymi sosami (czosnkowym, barbacue, itp.).
Elastyczna struktura tego nietypowego gofra sprawia, że bardzo łatwo można ukształtować z niego rożek i wypełnić go nadzieniem. Najbardziej popularną formą jest wykorzystanie rożka jako wafla do lodów, w ktorym dodatkowo umieścić można bitą śmietanę, polewy, sosy czy posypki. Niedawno, taki sposób serwowania lodów wprowadziła do swej oferty białostocka Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”. Deser pod dźwięcznie brzmiącą nazwą „Bąbel Wafel” z miejsca stał się prawdziwym hitem sprzedaży. W opinii przedstawicieli Wytwórni „u Lodziarzy”, kluczem do sukcesu „bąbla” jest właśnie smak oraz wygląd.

Gofry bąbelkowe, skąd fenomen Bubble Waffle w Polsce 2022? Bąbelwafle Gofrex Gofry Babelkowe Bubble Egg Waffle GOFREX.com


– Jak podkreślają sami klienci, bąbel wafel w zdecydowany sposób króluje nad goframi oferowanymi w większości punktów serwują
cych słodkie przekąski – przyznaje Paulina Daniłowicz, manager rozwoju sieci „u Lodziarzy”. – A do tego wyróżnia się zawartością – zdominowaną przez tradycyjne lody.
Bubble Waffle wypiekane są na bieżąco, bezpośrednio tuż przed podaniem, ponieważ ciasto, z którego są wyrabiane dość szybko zastyga. Uformować rożki można z nich gdy są jeszcze ciepłe. Z tego względu nie można ich przygotować na zapas. Są zawsze świeże co stanowi ich dodatkowy walor.

Gofry bąbelkowe, skąd fenomen Bubble Waffle w Polsce 2020? Bubble Waffle GOFREX.com
Odpowiedni sprzęt, czyli gofrownica bąbelkowa

Nie da się stworzyć bubble waffle bez odpowiedniego sprzętu. Profesjonalna gofrownica do ich wypieku przypomina plaster miodu. Proces produkcji jest prosty i trwa około trzech minut. Jest to produkt wysokomarżowy, jednostkowy koszt produkcji jest niski, a cena sprzedaży, uwzględniajaca efekt nowości, może być stosunkowo wysoka. Konieczne jest jednak serwowanie bąbelkowego wafla z nadzieniem w papierowym rożku, który umożliwi wygodną i higieniczną konsumpcję deseru.

Gofry bąbelkowe połączone z lodami to zaledwie jedna z możliwości. Paleta ich wykorzystania jest bardzo szeroka. Czas pokaże, czy „bąble” będą hitem jednego sezonu, czy też zadomowią się w cukierniach i lodziarniach na dłużej.

Źródło artykułu: WPiekarni.pl

Ciekawa treść? Podziel się...

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Gofrownice Bąbelkowe dla Lodziarni i Bubble Waffle Rozek GOFREX.com

Zapisz się na nasz Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszym sklepie. Otrzymuj ekskluzywne informacje o produktach, DARMOWE przepisy i porady.

Przy zapisie otrzymujesz -3% rabatu
na następne zakupy w naszym sklepie. 

Więcej ciekawych treści

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają. gofrex.com

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają.

Dobrze przygotowane gofry bąbelkowe przyciągają mnóstwo klientów, a bardzo często są najlepszym źródłem dochodu biznesu. Jednak podczas pracy z gofrownicą bąbelkową bez odpowiedniego przeszkolenia bardzo łatwo o błędy, które skutkują rozdwajającymi się goframi. Frustracja personelu i utrata klientów to najczęstsze następstwa niepowodzeń. Nauka na własnych błędach jest kosztowna, a w rezultacie nie zawsze prowadzi do prawidłowych wniosków.

Czytaj więcej »
    Koszyk
      Zastosuj kupon