0 0,00 

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają.

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają. gofrex.com
Dobrze przygotowane gofry bąbelkowe przyciągają mnóstwo klientów, a bardzo często są najlepszym źródłem dochodu biznesu. Jednak podczas pracy z gofrownicą bąbelkową bez odpowiedniego przeszkolenia bardzo łatwo o błędy, które skutkują rozdwajającymi się goframi. Frustracja personelu i utrata klientów to najczęstsze następstwa niepowodzeń. Nauka na własnych błędach jest kosztowna, a w rezultacie nie zawsze prowadzi do prawidłowych wniosków.

Spis treści

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają

Wiele błędów popełnianych podczas pracy z gofrownicami bąbelkowymi wynika z braku odpowiedniego przeszkolenia personelu i niestosowania się do prostych zasad, które powodują częste problemy. W tym artykule postaramy się nakreślić podstawowe przyczyny rozdwajania się gofrów bąbelkowych. Przedstawimy typowe błędy popełniane podczas wypieku “bąbli” oraz podpowiemy jak ich uniknąć.

Przygotować ciasta na gofry bąbelkowe do poprawnego wypieku.

  1. Gofry bąbelkowe przygotowuje się z odpowiedniej mieszanki. Ciasto na gofry bąbelkowe powinno zawierać odpowiednią ilość cukru – nie za dużo. Zbyt duża ilość cukru powoduje szybką karmelizację na płytach gofrownicy bąbelkowej. Zabrudzenie powierzchni powoduje przyklejanie gofrów. Ze dopasowanie mieszanki skutkuje problemami, które po pewnym czasie mogą zmienić się w prawdziwą katastrofę. Wśród doświadczonych operatorów gofrownic bąbelkowych dużym powodzeniem cieszą się mieszanki wytrawne czyli bez cukru.
5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają. gofrex.com
Prawidłowo wypieczony gofr bąbelkowy jest pusty w środku.

2. Równie istotnym czynnikiem jest temperatura ciasta na gofry. Mieszanka przetrzymywana w lodówce będzie się piec dużo dłużej. Nawet dłuższy czas może nie zapewnić równomiernego wypieku. Niedopieczony i źle odparowany gofr jest luźny w środku i łatwo się rozrywa. Jeżeli gofr pozostanie wewnątrz surowy, może się rozkleić podczas otwierania gofrownicy.

Warto również wspomnieć, że przygotowane ciasto na gofry powinno odstać przynajmniej 30 minut. Dzięki temu gluten zawarty w mące pod wpływem wody pęcznieje i tworzy odpowiednią strukturę.

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają. gofrex.com
104 gramy to całkiem dobry wynik. Taki gofr piecze się szybciej i w niższej temperaturze, a do tego jest mniej kaloryczny i chrupiący.

3. Odpowiednie dozowanie mieszanki też jest bardzo istotne w przygotowaniu gofrów. Jeżeli mieszanka podnosi górną płytę lub, co gorsza wylewa się po zamknięciu gofrownicy, oznacza to, że jest jej za dużo. Aby wypiek był poprawny warto zważyć gofr na wadze kuchennej. Prawidłowa waga gofra po upieczeniu to ok. 100 gr. Im więcej mieszanki tym dłużej trwa odparowanie wody, co jest konieczne do prawidłowego dopieczenia gofra w wewnątrz. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób uzyskać odpowiednią wagę gofra zapisz się na nasze bezpłatne szkolenie*.

Gofry bąbelkowe rozklejają się przez gofrownicę.

4. Gofrownica bąbelkowa wyposażona jest w płyty pokryte powłoką nieprzywierającą, którą można łatwo zniszczyć. W przypadku, gdy urządzenie jest nowe, problem rozklejania się gofrów nie powinien występować. Przy nieprawidłowym użytkowaniu gofrownicy zabrudzenie powłoki patelni pojawia się zwykle po kilku tygodniach. Aby wydłużyć żywotność powłok należy pamiętać o pewnych zasadach oraz postępować zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia.

5 powodów dlaczego gofry bąbelkowe się rozklejają. gofrex.com
Grzałki w gofrownicach pełne zapieczonego oleju, który spowodował nierównomierny wypiek.

Podstawowe błędy powodujące klejenie się gofrów wynikające z zabrudzonej lub uszkodzonej gofrownicy to:
– zbyt wysoka temperatura wypieku (powyżej 175 st.C)
– brak lub nieprawidłowe czyszczenie płyt gofrownicy
– niewłaściwy skład mieszanki (zbyt bogata zawartość cukru i białek, złej jakości olej) – np. mieszanki z własnego przepisu
– pozostawianie gofrownicy zamkniętej, kiedy nie pieczemy gofrów
– zalanie grzałek olejem powoduje nierównomierne rozprowadzanie ciepła i niedopiekanie gofrów.

 

Co zrobić, aby gofry się nie rozklejały?

5. Zainwestuj w dobrej jakości sprzęt i postępują zgodnie z instrukcją obsługi. Większość błędów wynika z nieznajomości zasad pracy z urządzeniem.
Wymieniaj płyty gofrownicy regularnie, kiedy to niezbędne. Niektóre firmy oferują płyty na wymianę lub kompleksową usługę regeneracji płyt wraz z ich wymianą i przeglądem.
Inwestycja w specjalistyczne szkolenie dla Ciebie i Twojego personelu na pewno zaprocentuje pysznymi goframi, brakiem problemów z przywieraniem oraz mnóstwem powracających klientów.
W tym celu możesz skontaktować się z nami.

*bezpłatne szkolenie tylko dla użytkowników modeli gofrownicy bąbelkowej X3 oraz Bubble Waffle X-9

Ciekawa treść? Podziel się...

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Gofrownice Bąbelkowe dla Lodziarni i Bubble Waffle Rozek GOFREX.com

Zapisz się na nasz Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami w naszym sklepie. Otrzymuj ekskluzywne informacje o produktach, DARMOWE przepisy i porady.

Przy zapisie otrzymujesz -3% rabatu
na następne zakupy w naszym sklepie. 

Więcej ciekawych treści

Baza Wiedzy

Gofry bąbelkowe: Pyszny Dodatek do Twojego Menu

Szukasz nowego dodatku do swojego menu? Dowiedz się, jak serwowanie pysznych gofrów może przynieść korzyści Twojej firmie. Od przyciągnięcia nowych klientów po zwiększenie zysków – dowiedz się, dlaczego gofry bąbelkowe to mądry wybór dla Twojej firmy gastronomicznej.

Czytaj więcej »
    Koszyk
      Zastosuj kupon